עברית English  
 
פרוייקטים
< חזרה לדף קודם
ניידת זכויות הילד לבתי ספר יסודיים

 

מטרת פעילות הניידת היא הגברת מודעותם של הילדים לזכויותיהם ולאחריותם כלפי הזולת. פעילות הניידת מבוססת על תפיסתה של האמנה הבינ"ל לזכויות הילד הרואה בילד, בראש ובראשונה אדם, ולפיכך כמי שמגיעות לו זכויות אדם. הניידת מצוידת בערכות הפעלה המציעות פעילויות מגוונות בנושא זכויות הילד.
הניידת עובדת בשלושה מישורים עיקריים:

     הכרות עם המושגים זכות ואחריות
    הכרות עם זכויות הילד כפי שהן מופיעות בהצהרת זכויות הילד בישראל
   התמודדות עם הפרת זכויות - הדגש הוא על הצורך לספר כשפוגעים בי

 
דרך עבודת הניידת:
הניידת מגיעה לבתי הספר לפעילות חד פעמית עם הילדים. במטרה ליצור תהליך חינוכי משמעותי, הפיקה המועצה לשלום הילד ערכת הפעלה המכילה רעיונות לפעילות וכן את כל העזרים הנלווים הדרושים להעברתן של הפעילויות ע"י מורי בתי הספר. הפעילות של הניידת אמורה להוות שיא של התוכנית החינוכית בנושא זכויות ואחריות.
פעילות הניידת מועברת בקבוצות קטנות של 15-20 ילדים ונמשכת כשעתיים וחצי. הפעילות מועברת בצורה חווייתית וכוללת מעבר בתחנות בהן מופעלים הילדים ע"י צוות המדריכים בצורה מגוונת הכוללת משחקי לוח, סרטוני וידיאו, פעילות יצירה ועוד.
עד היום הפעילה הניידת למעלה מ- 250,000 ילדים בכל רחבי הארץ, מאילת ועד קריית שמונה, יהודים וערבים, בריאים וחולים, עשירים ועניים, במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות.

ניידת זכויות הילד הנה יוזמה של פורום אנשי עסקים למען הילד והיא מופעלת בשיתוף גלידת שטראוס ובסיוע: ערוץ הילדים; כלמוביל-יונדאי; מכון תכנים; סלקום; סונול; הראל חברה לביטוח, פיאט, אלדן, מפל, חיים-לוי, מייקרוסופט, איגוד האינטרנט בישראל.


 לשאלות נוספות והזמנת פעילות הניידת   
ניתן לפנות לרכזת הניידת –

טלפון: 02-6780606  נייד: 3825623 -052

  

 

 
  חדש בניידת זכויות הילד
<- מידע נוסף

"גולשים על בטוח" : פעילות ייחודית וחדשנית המועברת באמצעות משחק מחשב חוויתי ללימוד...