עברית English  
 
דף הבית מי אנחנו מרכזים פרוייקטים אירועים פינת הילד פרסומים מידע שימושי צור קשר
 
פרוייקטים
< חזרה לדף קודם
השותפות עם בני הנוער

המועצה לשלום הילד מחזיקה בתפישה ערכית לפיה יש לתת מקום וביטוי אמיתי לזכות הילדים להשתתפות בכל דיון או החלטה הנוגעים להם ולחייהם. תפישה זו הובילה אותנו ליצור שותפות יוצאת דופן עם בני נוער במסגרת כנס באר-שבע לשלום הילד. השותפות נולדה מתוך הראייה כי לא יהיה נכון לדבר על שלומם, טובתם וזכויותיהם של ילדים מבלי לשאול אותם לדעתם ומבלי לאפשר להם לקחת חלק ולהשפיע על החלטות המתקבלות בעניינם.


בכנס באר-שבע לשלום הילד משתתפים כ-80 בני נוער מכל רחבי הארץ תוך שימת דגש על הפריפריה. בני הנוער מגיעים מרקעים מגוונים וניתן לומר כי הם מייצגים את המגזרים השונים ואת האוכלוסיות השונות במדינת ישראל  (יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, עולים וותיקים, נשים וגברים). בני הנוער מגיעים ממסגרות פורמליות ובלתי פורמליות שונות (בתי ספר, תנועות נוער, ארגונים חברתיים).

העבודה עם בני הנוער המכינים את המושבים השונים בכנס מתחילה כחצי שנה לפני הכנס. בני הנוער מחולקים ל-12 קבוצות עבודה, כאשר כל קבוצה מלווה ע"י מבוגר מהמסגרת ממנה הם מגיעים (מורה, רכז, יועץ וכדומה). הכנת המושב כוללת כתיבת נייר עמדה על נושא המושב הכולל את הסוגיות והשאלות העיקריות בנושא. ניירות העמדה נשלחים לכל הדוברים והמנחים בכנס ועל בסיסם הם מכינים את דבריהם למושב. בנוסף, בני הנוער הם המציגים את הנושא והסוגיות העיקריות לדיון בכנס עצמו. נציג בני הנוער הוא הראשון לדבר בכל מושב.
כל בני הנוער לוקחים חלק פעיל מאוד במהלך הכנס עצמו. הם משתתפים במושבים כחלק מהקהל ומשתתפים באופן ער ביותר בדיון,  שואלים שאלות ומעירים הערות על בסיס החומר שלמדו בחצי השנה האחרונה
.